It seems that you're using an outdated browser. Some things may not work as they should (or don't work at all).
We suggest you upgrade newer and better browser like: Chrome, Firefox, Internet Explorer or Opera

×
Mamy przyjemność ogłosić, że GOG rozpoczyna współpracę z GeForce NOW, usługą grania w chmurze firmy NVIDIA. Oznacza to, że gracze będą mogli uruchomić Cyberpunk 2077 w wersji GOG.COM za pośrednictwem usługi GeForce NOW od dnia jej premiery (10 grudnia).

Gracze z całego świata, którzy posiadają grę Cyberpunk 2077 na GOG.COM, będą mogli w nią zagrać za pośrednictwem usługi grania w chmurze, zwiedzając ulice Night City na prawie każdym urządzeniu, w tym na laptopach o niskim poborze mocy lub niekompatybilnymi systemami Windows i Mac, Chromebookach i innych. Co więcej, subskrybenci GeForce NOW Founders będą mogli zagrać z RTX ON, dostarczającym piękną grafikę z obsługą ray tracingu z Night City.

Mamy nadzieję, że jesteście równie podekscytowani współpracą między GOG i NVIDIA, jak my. Uruchomienie Cyberpunk 2077 w wersji GOG.COM za pośrednictwem usługi GeForce NOW to dopiero pierwszy krok - spodziewaj się więcej informacji w najbliższej przyszłości.

Gra za pośrednictwem usługi GeForce NOW będzie dostępna w dniu premiery w języku angielskim, wkrótce potem będzie dostępna w innych językach.
avatar
DUDi_m: Dołączam się do pytania.
avatar
Frambooos: Pracujemy cały czas nad wsparciem GeForce Now dla Wiedźmina 3, niestety nie jestem w stanie powiedzieć, na kiedy będzie ono gotowe. :( Prosimy o jeszcze chwilkę cierpliwości.
No dobra, skoro nie da się powiedzieć to raczej nie kwestia tygodnia/dwóch a raczej kolejnych miesięcy. Da się "łyknąć", bardziej mnie martwi to, że proces wydaje się dotyczy pojedynczego tytułu - a nie biblioteki jako takiej.
Pytanie tylko czy tak to będzie wyglądać dla każdej kolejnej gry?
avatar
Frambooos: Pracujemy cały czas nad wsparciem GeForce Now dla Wiedźmina 3, niestety nie jestem w stanie powiedzieć, na kiedy będzie ono gotowe. :( Prosimy o jeszcze chwilkę cierpliwości.
avatar
qlanhub: No dobra, skoro nie da się powiedzieć to raczej nie kwestia tygodnia/dwóch a raczej kolejnych miesięcy. Da się "łyknąć", bardziej mnie martwi to, że proces wydaje się dotyczy pojedynczego tytułu - a nie biblioteki jako takiej.
Pytanie tylko czy tak to będzie wyglądać dla każdej kolejnej gry?
Dobre pytanie, prace toczą się nad połączeniem GOG z GFN jako takiego? Czy tylko Wiedźmina? Swoją drogą dziwne, że potrzeba na to tyle czasu, skoro W3 z innych sklepów śmiga na GFN bez problemu, podobnie jak C2077 z GOG.
Post edited February 18, 2021 by mkmazurek
Byłoby miło gdyby posiadacze Cyberpunk 2077 w wydaniu GOG mogli zagrać na platformie Google Stadia.

GeForce NOW jest ok, ale jednak dostęp do usługi jest płatny.

Podobno w przypadku Google'a dostęp do posiadanych tytułów jest bezpłatny (nawet bez subskrypcji).

CDProjekt mógłby dogadać się z Google.

Uważam, że każda ze stron zyskałaby na takiej umowie.

CDProjekt sprzeda kopie natomiast Google na koncie bez subskrypcji wyświetli drobne reklamy.

Pomyślcie nad tym.
avatar
UNIX_GAMER: GeForce NOW jest ok, ale jednak dostęp do usługi jest płatny.
Nie do końca. Jest płatny jedynie w sytuacji, gdy chcesz grać bez kolejek i mieć nieograniczony czas jednej sesji. Istnieje wersja darmowa, która bywa upierdliwa przez ograniczony czas jednej sesji, ale ona także jest w pełni funkcjonalna.

avatar
UNIX_GAMER: Podobno w przypadku Google'a dostęp do posiadanych tytułów jest bezpłatny (nawet bez subskrypcji).
Dostęp teoretycznie jest bezpłatny, ale musisz wykupić na Stadii określoną grę, żeby móc w nią zagrać. Ostatecznie wydaje mi się, że oferta GeForce Now jest korzystniejsza.
avatar
Sarafan: Nie do końca. Jest płatny jedynie w sytuacji, gdy chcesz grać bez kolejek i mieć nieograniczony czas jednej sesji. Istnieje wersja darmowa, która bywa upierdliwa przez ograniczony czas jednej sesji, ale ona także jest w pełni funkcjonalna.
GFN w wersji próbnej to sesja na godzinę.
Subskrypcja oprócz dostępu do RTX-a umożliwia sesję na sześć godzin i gdy serwery z wybranym tytułem są obciążone to się nie dostaniesz pomimo subskrypcji.
Przykładem był Cyberpunk 2077 od godziny pierwszej rano dnia 10 grudnia 2020 (czas UTC +01:00)

Problem z subskrypcją GeForce NOW jest taki, że gdy nie korzystasz to termin ważności usługi nie jest "zamrożony".
Natomiast w przypadku Google Stadia jest inaczej.

avatar
Sarafan: Dostęp teoretycznie jest bezpłatny, ale musisz wykupić na Stadii określoną grę, żeby móc w nią zagrać. Ostatecznie wydaje mi się, że oferta GeForce Now jest korzystniejsza.
Tak wiem jak działają: "Google Stadia" oraz "NVIDIA GeForce NOW".

W poprzednim poście wspomniałem o czymś na kształt umowy pomiędzy CD Projekt oraz Google.
CD Projekt wydał na platformę Stadia - Cyberpunk 2077, więc mogliby się dogadać w kwestii tego, że posiadacze kopii GOG mają dostęp do wersji na platformę Stadia w zamian za kilka nieinwazyjnych reklam co kilka godzin.

Czyli na przykład:
W ustawieniach konta GOOGLE dodajesz konto GOG i grasz w posiadaną kopię Cyberpunk 2077 na serwerach Google kiedy chcesz bez zawracania sobie głowy kosztem oraz terminem ważności subskrypcji.
Post edited March 02, 2021 by UNIX_GAMER
Nic gorszego niż umowy z google nie może spotkać GOGa. Oznaczałoby to koniec prywatności i poszanowania podstawowych praw, co nie idzie w parze z ideą drm-free.

Oczywiście jeśli ktoś zastał taki stan jaki jest obecnie i czerpie wiedzę z facebooka oraz serwisów google, a poza tym pustka, to tego może być nieświadomy.

Stadia nie pozwala na streamowanie swoich gier, tylko na streamowanie gier kupionych w serwisie googla.
avatar
topolla: Nic gorszego niż umowy z google nie może spotkać GOGa. Oznaczałoby to koniec prywatności i poszanowania podstawowych praw, co nie idzie w parze z ideą drm-free.
W dzisiejszych czasach jeżeli chcesz 100% prywatności - zrezygnuj z Internetu, PieCa, konsol do gier, dekoderów TV oraz technologii mobilnych (telefony, smartfony, modemy), etc.
Następnie przeprowadź się na pustkowie.
Każde korpo zbiera dane na temat użytkowników w różnoraki sposób i nie unikniesz tego chyba, że zrezygnujesz całkowicie z technologii w codziennym życiu.

Myślisz, że NVIDIA działa inaczej i nie zbiera żadnych danych dotyczącej aktywności graczy?

avatar
topolla: Oczywiście jeśli ktoś zastał taki stan jaki jest obecnie i czerpie wiedzę z facebooka oraz serwisów google, a poza tym pustka, to tego może być nieświadomy.
Ja czerpie wiedzę z czytnika kanałów RSS.
Odnośnie Google.
W dzisiejszych czasach, jeżeli Twoich stron oraz treści nie ma w Google - nie istniejesz - takie realia, niestety.
avatar
topolla: Stadia nie pozwala na streamowanie swoich gier, tylko na streamowanie gier kupionych w serwisie googla.
Powtarzam - wiem jak działa "Google Stadia".
W dodatku Google bardzo często zamyka swoje usługi (mają ode mnie OGROMNY minus za anulowanie usługi "Google Reader" - dotychczas najlepsze rzecz od Google'a) dlatego nie planuję zakupów na "Google Stadia" bo Google jest niepewny i za kilka lat zamknie serwis.
avatar
UNIX_GAMER: W dzisiejszych czasach jeżeli chcesz 100% prywatności - zrezygnuj z Internetu, PieCa, konsol do gier, dekoderów TV oraz technologii mobilnych (telefony, smartfony, modemy), etc.
Następnie przeprowadź się na pustkowie.
Każde korpo zbiera dane na temat użytkowników w różnoraki sposób i nie unikniesz tego chyba, że zrezygnujesz całkowicie z technologii w codziennym życiu.

Myślisz, że NVIDIA działa inaczej i nie zbiera żadnych danych dotyczącej aktywności graczy?
I to nie jest normalny stan, który powinnyśmy popularyzować. Nie muszę rezygnować z tych technologii. Jeszcze nie. Tym bardziej nie powinno się dążyć do rozszerzania tych patologii.
A poza tym czym innym są dane o anonimowej aktywności graczy, a czym innym "wyłudzanie" danych wrażliwych wbrew prawu pod byle jakim pretekstem.

avatar
UNIX_GAMER: Ja czerpie wiedzę z czytnika kanałów RSS.
Odnośnie Google.
Z których dowiadujesz się tyle, ile google pozwoli, jako jedyny słuszny agregat i cenzor informacji.

avatar
UNIX_GAMER: W dzisiejszych czasach, jeżeli Twoich stron oraz treści nie ma w Google - nie istniejesz - takie realia, niestety.
"Niestety", a to popierasz i promujesz.

avatar
UNIX_GAMER: Powtarzam - wiem jak działa "Google Stadia".
Odniosłem inne wrażenie. Tym gorzej.

avatar
UNIX_GAMER: W dodatku Google bardzo często zamyka swoje usługi (mają ode mnie OGROMNY minus za anulowanie usługi "Google Reader" - dotychczas najlepsze rzecz od Google'a) dlatego nie planuję zakupów na "Google Stadia" bo Google jest niepewny i za kilka lat zamknie serwis.
Więc powiążmy jeszcze więcej usług i aktywności z google, wtedy będziemy mniej zdani na jego kaprysy.

ps
Było składniej, ale mi zamknęło okno, więc wersja ograniczona. Sorki
Post edited March 03, 2021 by topolla
avatar
UNIX_GAMER: W dzisiejszych czasach jeżeli chcesz 100% prywatności - zrezygnuj z Internetu, PieCa, konsol do gier, dekoderów TV oraz technologii mobilnych (telefony, smartfony, modemy), etc.
Następnie przeprowadź się na pustkowie.
Każde korpo zbiera dane na temat użytkowników w różnoraki sposób i nie unikniesz tego chyba, że zrezygnujesz całkowicie z technologii w codziennym życiu.
O ile zgodzę się z tym, że trudno jest osiągnąć 100% gwarancji braku śledzenia, to z tym, że nie można nic na owo śledzenie poradzić, już nie - szczególnie w przypadku PC.

Zwykle podstawą jest odpowiednio skonfigurowany firewall oraz dodatki do przeglądarki. Oprócz tego istnieją odpowiednie narzędzia, dzięki którym można spokojnie poblokować znaczącą większość tego typu "transmisji pobocznych" - szczególnie jeśli dany użytkownik polega głównie na powszechnie znanym oprogramowaniu (bo im bardziej dane oprogramowanie jest znane tym szybciej znajduje się ktoś, kto zatyka te przecieki lub opisuje jak to zrobić).
Post edited March 03, 2021 by Lexor
avatar
topolla: I to nie jest normalny stan, który powinnyśmy popularyzować. Nie muszę rezygnować z tych technologii. Jeszcze nie. Tym bardziej nie powinno się dążyć do rozszerzania tych patologii.
A poza tym czym innym są dane o anonimowej aktywności graczy, a czym innym "wyłudzanie" danych wrażliwych wbrew prawu pod byle jakim pretekstem.
Tak naprawdę nie wiesz jak postępują wszystkie korporację z danymi od użytkowników.
Oficjalnie dla poprawy wizerunku mogą wspominać, że zbierają i przetwarzają tylko "anonimową aktywność" a prawda może być całkiem inna.

avatar
topolla: Z których dowiadujesz się tyle, ile google pozwoli, jako jedyny słuszny agregat i cenzor informacji.
W dzisiejszych czasach z powodu globalnej "poprawności politycznej" trudno o jedno wiarygodne źródło informacji dlatego bardzo dobrze, że istnieję "DuckDuckGo" lub "Deep Web" w sieci TOR.
Jeżeli chcesz być czegoś bardzo pewny musisz zajrzeć w kilka miejsc aby to zweryfikować.

avatar
topolla: "Niestety", a to popierasz i promujesz.
Nic nie promuję.
Po prostu, jeżeli prowadzisz biznes to jesteś niejako zmuszony aby być obecnym w "guglowym indeksie".

avatar
topolla: Odniosłem inne wrażenie. Tym gorzej.
Postaram się wyjaśnić to prościej.
Nabyłem Cyberpunk 2077 na GOG (za brak DRM, więc mogę zachować kopię gdy CDP zamknie serwis. Dodatkowo brak pośredników w transakcji, więc cała kwota wpłynęła do CDP).
Obecnie nie planuję modernizacji komputera a chcę sobie pograć w "Cyberpunk 2077", więc pozostaję mi tylko "CLOUD".
NVIDIA jest ok, ale problem z subskrypcją GeForce NOW jest taki, że gdy nie korzystasz to termin ważności usługi nie jest "zamrożony".
Aby zakup dostępu do usługi miał sens musiałbym grać codziennie a tak nie jest bo zazwyczaj gram raz na tydzień lub nawet rzadziej.
W przypadku "Google Stadia" jeżeli nie posiadasz aktywnej subskrypcji to nadal masz dostęp do "chmury growej gugla", więc grasz kiedy chcesz.
Czyli CDP dogaduję się z "guglem" i w wydanie GOG gram kiedy chcę bez sięgania po portfel.
Gdy "gugiel" postanowi zamknąć serwis to gra zostanie u mnie.
NVIDIA obecnie nie oferuję takiej możliwości nawet za reklamy (obecna sesja na godzinę jest zawsze zajęta, więc odpada).
avatar
topolla: Więc powiążmy jeszcze więcej usług i aktywności z google, wtedy będziemy mniej zdani na jego kaprysy.
Przypominam CDP udostępnił opcję powiązania konta GOG ze STEAM, więc krok już poczyniony.
Osobiście nie nabyłem nic na STEAM i nie mam planów płacić za "wypożyczanie" gier.
Posiadam konto tylko do zbierania bezpłatnych promocji.

avatar
Lexor: O ile zgodzę się z tym, że trudno jest osiągnąć 100% gwarancji braku śledzenia, to z tym, że nie można nic na owo śledzenie poradzić, już nie - szczególnie w przypadku PC.
Tak wiem, dlatego jako główny OS używam dystrybucji Linuksa Debian.
Natomiast "ms windows" traktuję jako "czarną skrzynkę", więc jedyne miejsce produktu korpo Microsoft to maszyna wirtualna.

avatar
Lexor: Zwykle podstawą jest odpowiednio skonfigurowany firewall oraz dodatki do przeglądarki. Oprócz tego istnieją odpowiednie narzędzia, dzięki którym można spokojnie poblokować znaczącą większość tego typu "transmisji pobocznych" - szczególnie jeśli dany użytkownik polega głównie na powszechnie znanym oprogramowaniu (bo im bardziej dane oprogramowanie jest znane tym szybciej znajduje się ktoś, kto zatyka te przecieki lub opisuje jak to zrobić).
Maszyna z lokalnym serwerem DNS z masą niechcianych domen, które odpytują lokalny adres "127.0.0.1".
Do tego przeglądarką z domyślnie wyłączonym "JavaScript" oraz kilka profili przeglądarki do separacji różnych aktywności w Internecie.

Gdy zastosujemy powyższe to oprócz prywatności zyskujemy również ogólne wrażenie przyśpieszenia Internetu.
Post edited March 03, 2021 by UNIX_GAMER
avatar
UNIX_GAMER: ...
Czyli jak się chce, to jednak można o własną prywatność zadbać, nie rezygnując z nowych technologii.